Ulubione książki znanych ludzi – cz. II

W związku z dużą popularnością poprzedniego tematu- „ulubione książki znanych ludzi” – przedstawiamy kolejną edycję! Czytać książki kochają wszyscy, biedni, bogaci – bez względu na kraj czy klasę społeczną – książki są uniwersalne i lista poniżej to kolejny dowód na to, że wszyscy jesteśmy tacy sami, choćby nie wiem jak mocno pozory świadczyły o czymś przeciwnym. Poniżej znajdziecie książki, które dla wybranych znanych ludzi stały się tymi najważniejszymi. Sam dzięki tym informacjom znalazłem kilka bardzo ciekawych tytułów, jak między innymi „The Fountainhead” („Źródło”) – książkę napisaną przez Ayn Rand, której wielkim fanem jest Sir Michael Caine. Od tego czasu jest jedną z moich ulubionych pozycji i szczerze ją polecam. Nie przedłużając, kolejne sławy i ich najukochańsze książki:

Michelle Obama

Michelle Obama – Solomonowa Pieśń

Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych została tu przytoczona celowo. Chciałem wam pokazać, jak poprawnie politycznie są tamtejsi politycy. Poprzednie zestawienie zawierało między innymi ulubioną pozycję Baracka Obamy, jak się okazuje – jego żona jest z nim więcej niż zgodna w swoich upodobaniach. Pieśń Salomonowa Toni Morrison została wymieniona na pierwszy miejscu przez Michelle, a przecież przeciwieństwa się przyciągają… Pozostaje pytanie, kto komu polecił tę książkę,a może po prostu wypadało ją wymienić? Dla przypomnienia, o czym jest ta książka.

Jose Mourinho

Jose Mourinho - Biblia

Jose Mourinho – Biblia

Jedna z największych trenerskich sław, obecny trener angielskiej Chelsea – sam sobie nadał przydomek „The Special One„. Być może chciał być kojarzony z bohaterem swojej ulubionej książki. Jest nią Biblia.

Miley Cyrus

Miley Cyrus - Buszujący w Zbożu

Miley Cyrus – Buszujący w Zbożu

Popkulturowa prowokatorka, autorka kilku mniej lub bardziej popularnych przebojów (Wrecking Ball, etc.) czyta! I to nie byle co. Zagłębia się w klasykę amerykańskiej literatury, jej wybór to „Buszujący w zbożu”. Tym razem również widać jasne nawiązanie bohaterów powieści z cechami, które reprezentuje czytelnik. Pytanie, czy to książka ma taki wpływ na czytelnika „Buszujący w zbożu” porusza kwestię seksualności wśród nieletnich, przedstawia młodych buntowników), czy to czytelnik szuka pasujących do gustów tytułów.

Bill Gates

Bill Gates - For the love of psyhics

Bill Gates – For the love of psyhics

Jeden z najbardziej znanych i najbogatszych ludzi na świecie stawia na „For the love of physics”, autobiografię opowiadającą o miłości do fizyki, która przerodziła się w miłość do jej nauczania. Jej autor Walter Lewin jest z urodzenia Holendrem, który – jak można się domyślić – wykłada fizykę studentom Instytutu Technologii Massachusetts. Nie wiem jaka jest ta książka, nie czytałem, ale się przymierzam – opowiem o swoich wrażeniach.

Ulubione książki znanych ludzi część I

Mark Zuckenberg

Mark Zuckenberg - Eneida

Mark Zuckenberg – Eneida

Drążąc dalej środowisko IT, dochodzimy w końcu do Marka Zuckenberga, bardzo bogatego chłopaka, który stał się bogaty tworząc internetową książkę z twarzami, gdzie ludzie bez prawdziwego życia mogą chwalić się zdjęciami robionymi z ręki starając się jak najwięcej powietrza wciągnąć przez wydęte usta w trakcie tego procesu. Założyciel Facebooka wcale nie lubuje się za przykładem kolegi Gates’a w literaturze pasującej w jakikolwiek sposób do prowadzonego przez siebie biznesu. Jego ulubionym dziełem jest Eneida – opisująca dzieje protoplasty Rzymian – Tojańczyka Eneasza, czyli czasy dość od ery Internetu odległe.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz