Ulubione książki znanych ludzi cz.I

Czy kiedyś zastanawiałeś się, czy – a jeśli tak to – co, czytają sławni ludzie? Pewnie wiele wyborów sław będzie dla ciebie nie lada zaskoczeniem, kilkoro czytelników obraziło się nawet na Dobogo wyborem Willa Smitha! Niestety, nie mieliśmy na to wpływu, wybaczcie!

Przed tobą ranking „ulubione książki znanych ludzi” część pierwsza!

Will Smith

Will Smith

Will Smith

Tak pozytywny gość jak Will Smith nie tylko występuje z mowami motywacyjnymi dla młodzieży, lubi też czasem poczytać. Jego ulubioną pozycją jest „Alchemik” Paula Coelho. Zdziwieni?

Donald Trump

Donal Trump

Donal Trump

Jeden z największych amerykańskich biznesmenów i inwestorów ma wiele problemów, z którymi musi radzić sobie na co dzień. Być może dlatego dlatego jego ulubioną książka jest „Moc pozytywnego myślenia” Normana Vincenta Peale’a. Pozwala przetrwać.

Steven Spielberg

Spielberg

Spielberg

Spielberga nie trzeba przedstawiać, jest jednym z najbardziej znanych, żyjących reżyserów. Steven Spielberg za swoją ulubioną pozycję uważa książkę „Ostatni Mohikanin” James’a Fenimore Cooper’a.

Stephen King

Stephen King

Stephen King

Stephen King pomimo bardzo trudnych początków jako pisarz, dziś jest jednym z najbardziej poczytnych autorów na świecie. Jego dzieła (zwłaszcza horrory) są masowo przenoszone na duży ekran, najczęściej z niemałym powodzeniem. Książka, którą King uważa za ulubioną to traktująca między innymi o pierwotnych instynktach i ludzkiej naturze „Władca much” Williama Goldinga.

Natalie Portman

Natalie Portman

Natalie Portman

Jedna z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych aktorek przepada za „Dziennikiem Anny Frank” . Jest to biografia napisana na podstawie zapisków z fragmentów Annie Frank, która wraz ze swoją rodziną, ukrywała się przed Faszystami w trakcie ich 2-letniej okupacji Holandii na początku lat 40′ ubiegłego wieku.

Barack Obama

Barack Obama

Barack Obama

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co czyta jeden z najpotężniejszych ludzi na świecie? Barack Obama za lekturę, która dużo zmieniła w jego życiu uważa „Pieśń Salomonową” Toni Morrison , która pokazuje życie w murzyńskiej Ameryce na przestrzeni kilku pokoleń. Zbyt poprawne politycznie? Tak.

Sir Alex Ferguson

Sir Alex Ferguson

Sir Alex Ferguson

Sir Alex Ferguson, który nie tak dawno odszedł na menadżerską emeryturę, dużą część życia poświęcił piłce nożnej, tworząc z Manchesteru United jedną z najlepszych drużyn na świecie. W zamienianiu wszystkiego, czego się dotknie – w złoto, z pewnością pomogła mu „Wyspa Skarbów” Robert Louis Balfoura.

Megan Fox

megan fox

megan fox

Piękna Megan musi lubić emocje, skoro z największym zacięciem wczytuje się w ” Kiss the Girls” James’a Pattersona. Swoją drogą, ta powieść kryminalna jest znana w Polsce pod dwoma tytułami: „Całuj dziewczęta” oraz „Kolekcjoner”. Jest to jedna z jego dwóch powieści, która została zekranizowana.

Jim Carrey

Jim Carrey

Jim Carrey

Jim Carrey pomimo swojego zawodu (jest aktorem i komikiem) jest osobą z dużymi problemami emocjonalnymi. Swego czasu głośno było o jego walce z depresją, w której pomagał mu prozac. Jego ulubioną lekturą jest „Zbrodnia i Kara” Fiodora Dostojewskiego.

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe

Filmowy Harry Potter znajduje czasem chwilę, aby sięgnąć po ambitny kawałek literatury. Dla Daniela Radcliffa ulubioną lekturą jest „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa . Z pewnością wielu z was spodziewała się tutaj czegoś mniej ambitnego. Ja tak.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz