Strony zawierające darmowe zdjęcia TOP10

Zakładając swojego bloga bądź stronę internetową warto wiedzieć, skąd można pobrać darmowe zdjęcia, które bez przeszkód można wykorzystać. Istnieje wiele stron, które oferują tego typu materiały, najczęściej we współpracy z płatnymi portalami (przekazują darmowy content w połączeniu z treściami premium dla chętnych). Mając do dyspozycji całą gamę stron z darmowymi zdjęciami, nawet do komercyjnego wykorzystania – na pewno znajdziesz odpowiednie materiały, które będą pasować do treści – które mają urozmaicać.

Banki darmowych zdjęć do swobodnego wykorzystania
Gratisography
gratisography

Gratisography co tydzień dodaje nową paczkę darmowych zdjęć, których autorem jest Ryan McGuire – dostępnych bez ograniczeń licencyjnych.

Splitshire
splitshire

Często aktualizowana baza darmowych zdjęć, którą możesz użyć na swoim blogu lub stronie internetowej. Z tej opcji skorzystało ponad 700.000 internautów.

Unsplash
unsplash

10 nowych zdjęć w wysokiej rozdzielczości przybywa w bazie Unsplash co 10 dni, sposób wykorzystania zdjęć, jak w poprzednich przypadkach – dowolny.

Pixabay
pixabay

Ponad 500.000 obrazów, grafik wektorowych oraz ilustracji (ostatnio dodano również materiały filmowe) z podziałem na kategorie.

Picjumbo
picjumbo

Kolejna, często aktualizowana witryna zawierająca ciekawe motywy z podziałem na kategorie.

Deathtothestockphoto
deathtothestockphoto

Wpisujesz swojego maila, a co miesiąc paczka darmowych zdjęć, do użytku komercyjnego lub prywatnego, ląduje na twojej poczcie. Z tego portalu korzystam najrzadziej, ale słyszałem dużo dobrych opinii.

Jaymantri
jaymantri

Pokrewna Unsplashowi strona, na której znajdziesz nie tak dużą bazę zdjęć, za darmo.

Getrefe
getrefe

Blog w konwencji never-ending scrolling page, również warty uwagi. Minus to brak wyszukiwarki oraz podziału na kategorie.

Negativespace
negativespace

Odświeżana co tydzień baza darmowych zdjęć, z podziałem na kategorie oraz wyszukiwarką.

Sotcksnap
stocksnap

Jak poprzednio – wyszukiwarka (bardziej zaawansowana niż pozostałe), cotygodniowe odświeżanie oraz podział na kategorie, czyni ze stocksnapa jedną z bardziej użytecznych stron z darmowymi zdjęciami.

Masz już dostęp do darmowych zdjęć, ale brak pomysłów na ciekawą stronę? Przejrzyj ranking ciekawych stron internetowych, może wpadniesz na swój!

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. Hubert Oleszczuk pisze:

  A jak z licencjami zdjęć na tych portalach? Bo do tej pory wiele razy widziałem darmowe portale ze zdjęciami, jednak trzeba było podać autora gdy używaliśmy ich na swoich stronach. Wiesz może jak jest w portalach, które podałeś?

  PS. Wtyczka commentLuv wywala błąd: cURL error 28: connect() timed out!

  • admin pisze:

   Praktycznie wszystkie strony zawierają adnotację podobną do Unsplasha ” photos published on Unsplash are licensed under Creative Commons Zero which means you can copy, modify, distribute and use the photos for free, including commercial purposes, without asking permission from or providing attribution to the photographer or Unsplash.”, czyli róbta co chceta ;). Jeszcze nie wiem co z tą commentluv …

   • Hubert Oleszczuk pisze:

    Ok, dzięki za informacje. To bardzo przydatny ranking portali 😉
    Ja ze swojej strony mogę podać jeszcze morguefile.com, gdzie też nie musimy podawać informacji o autorze 🙂

    Rozumiem, mi też czasem wtyczka commentluv nie działała. Czasem ciężko ją naprawić. Jednak też prowadzę bloga i wiem, że sam wszystkiego nie zauważę. Cenię sobie uwagi czytelników, dlatego gdy zobaczę u kogoś jakiś błąd, to o nim mówię 😉

    A Teraz wtyczka pokazuje błąd: „Error. Parsing JSON Request failed. error! not authorized 97aabb6ce7″

Dodaj komentarz