Startupy w USA 2015 – 5 ciekawych pomysłów cz.I

Rynek w stanach zjednoczonych kieruje się swoimi prawami i to właśnie startupy w USA są najbardziej oryginalne i wyznaczają kierunek dla reszty świata. Sprzyja temu tamtejsza polityka społeczna i środowisko inwestorskie, które aktywnie wspiera młodych (i nie tylko) przedsiębiorców, których pomysły na biznes mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. W poniższym zestawieniu znajdziesz kilka pomysłów prosto zza oceanu, które warto mieć na oku w tym roku – ponieważ mają szansę na spektakularny sukces. Kto wie, może dzięki tym pomysłom sam wpadniesz na pomysł, który da Ci miliony?

Ciekawe startupy prosto z USA!

Dots

dots

Pierwsza na liście startupów znalazła się gra na urządzenia mobilne, przypominająca tradycyjne ‚diamenty’. Choć powstała w roku 2013, w tym roku wyszła jej kontynuacja. Dots bazuje na prostocie, płynnym działaniu i radości płynącej z połączenia dwóch powyższych aspektów. Mimo braku oszałamiającej grafiki, Dots okazała się hitem, który zgromadził 10 milionów aktywnych użytkowników w pierwszym tygodniu wejścia na rynek. W swojej drugiej odsłonie jest jeszcze lepiej, o szczegółach możecie poczytać tutaj, a samą formę gry podpatrzeć w powyższym wideo.

Wish

wish

Świat startupów skupia przede wszystkim projekty z branży IT, gdyż właśnie na takie produkty inwestorzy są gotowi wyłożyć największe pieniądze. Wiąże się to przede wszystkim z największym potencjałem, jeśli chodzi o zwrot z inwestycji. Wish jestaplikacją zakupową, podobną do Pinterest’a, która wyświetla produkty po niezwykle niskich cenach, dopasowane do gustów użytkowników. Twórcy łączą bezpośrednich dostawców z klientem końcowym, dzięki czemu jest to możliwe.  Zdania na temat działania całego systemu są podzielone, ale sam biznes twórców kwitnie.

Hampton Creek

hamptons creek – majonez

Tym razem pomysł odbiegający znacznie od poprzednich, a sam jego sukces jest również dla nas nie lada zaskoczeniem. Hampton Creek w swoim haśle przewodnim mówi o tym, że powinniśmy „Pozbyć się gównianego jedzenia, które jest złe dla naszego ciała i naszej planety”. Podążając za tym jakże górnolotnym przesłaniem, Josh Tetrick stworzył bezjajeczny majonez, który okazał się być hitem w USA. Hitem tak wielkim, że firma została zaskarżona przez firmę Hellmann’s. To z jednej strony dziwne, że w erze Internetu pomysł na inny majonez stał się strzałem w dziesiątkę, z drugiej strony medalu mamy jednak świadomość, że oprócz Internetu, modnym tematem jest również – w dalszym ciągu – zdrowy tryb życia.

Sprawdź też listę ulubionych książek sławnych ludzi (cz.I), być może któraś zmieni twoje życie!

Headspace

headspace – medytacja w smartfonie

Kolejna aplikacja, choć jakże inna od pozostałych. Headspace, czyli we frywolnym tłumaczeniu ‚przestrzeńgłowy’ (tak wiem, nie jest to zgrabne, ale to taki trochę żart), będzie twoim przewodnikiem w sztuce medytacji. Jej twórcy przy regularnym używaniu i stosowaniu się do zaleceń Headspace’a obiecują bardzo pozytywne zmiany w życiu użytkowników. Mniej stresu, lepszy sen i więcej szczęścia, a to wszystko dzięki 10-minutom relaksacji dziennie. Przy dzisiejszym trybie życia, jest to bardzo kusząca alternatywa, ale czy działa? Przekonajcie się sami, ja jestem w trakcie i efekty są bardzo obiecujące.

Alfred

Alfred – usługa prywatnego lokaja

Dlaczego Alfred jest uwzględniony w tym zestawieniu? Bo jest przeżytkiem, który odżył. Znacie kogoś, kto ma lokaja? W USA wbrew pozorom też nie jest tak kolorowo (no dobra, jest bardzo kolorowo /if you know what i mean :)/), aby każdego było na niego stać. Aż do momentu pojawienia się Alfreda. Tak, zgadliście – Alfred to lokaj/służący, który za 99$ miesięcznie zajmie się podstawowymi obowiązkami, z którymi musiałby ‚męczyć się’ szczęśliwy użytkownik. Za tak niewielką kwotę można kupić sobie tak wiele czasu wolnego, który trzeba by było poświęcić na prasowanie, uzupełnianie lodówki, sprzątanie, pranie, zszywanie, czy wysyłanie paczek. O dziwo, usługa ta cieszy się coraz większym powodzeniem – jak na razie jest dostępna w Bostonie i Nowym Jorku.

Źródła i więcej startupów: 12,3

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Leszek pisze:

    Sam jestem fanem Dots, rewelacyjna grywalność w takiej prostocie

Dodaj komentarz