PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW – TOP 5

Mężczyzna powinien, jak wiadomo, zasadzić drzewo, spłodzić syna i zbudować dom. I oczywiście, jak wiedzą ci, którzy już to zrobili, przydomową oczyszczalnie ścieków. Jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz ranking, a przydomowe oczyszczalnie ścieków staną się ci bliższe niż grypa w jesienny czas! Hmm, oczyszczałbym!

5. BioDisc – Kingspan

Ta przydomowa oczyszczalnia ścieków jest nie tylko trwała i praktyczna, ale i łatwa w zamaskowaniu (każdy, kto miał do czynienia z tematem wie, że nie jest to takie oczywiste). Jej zielona pokrywa nieźle maskuje się w trawie. Producent gwarantuje, że wywóz osadów raz odbywać się ma co pół roku. Oczyszczalnia BioDisc® spełniają normę PN-EN 12566-3+A1:2009 (obowiązująca norma zharmonizowana dla małych oczyszczalni ścieków) oraz posiadają znak CE.

4. Delfin

Firma Delfin pochwalić się może 20 latami na rynku. W branży to niemal epoka. Gdy maluchy w tym czasie szły na złom albo w ręce kolekcjonerów,  przedsiębiorstwo zbierało doświadczenie nagradzane licznymi wyróżnieniami.  Delfin oferuje przydomowe oczyszczalnie ścieków, separatory tłuszczów i węglowodorów, zsypy budowlane, biopreparaty, czyli wszystko to, co jest niezbędne, aby oczyścić ścieki zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i budownictwie mieszkaniowym. Wszystko potwierdzone certyfikatami : PN-EN 12566-1:2004/A1:2006 i PN-EN 12566-3:2007+A1:2009

3. SanoClean firmy Mall

Oczyszczalnia SanoClean to jedna z pierwszych tego typu oczyszczalni w Europie, która certyfikowana jest znakiem CE. Ta tania w eksploatacji oczyszczalnia dedykowana dla niedużej rodziny oparta jest na technologii SBR SanoClean. Wedle słów producenta to oczyszczalnia, która sama wie co robić. I coś w tym rzeczywiście jest!

2.Ekopol

Firma oferuje, w zależności od potrzeb, ekologiczne oczyszczalnie ścieków, które zajmują dużą powierzchnię, oraz biologiczne oczyszczalnie ścieków typu BIO-HYBRYDA. Te pierwsze stosuje się w gruncie dobrze przepuszczalnym przy odpowiednio niskim poziomie wód gruntowych. Firma wychodzi na przeciw potrzebom zarówno małych gospodarstw (5 osób), jak i większych obiektów (do 100osób) Oczyszczalnie posiadają certyfikaty PN EN 12566-3 A1:2009

1. Wavin

W ankiecie przeprowadzonej przez portal budujemydom.pl firma WAVIN METALPLAST-BUK wygrała zarówno w kategorii najbardziej rozpoznawalnej marki zajmującej się przydomowymi oczyszczalniami ścieków, jak i jako firma, której produkt wzbudza największe zainteresowanie. Firma w swojej ofercie ma między innymi kompaktowe, biologiczne oczyszczalnie ścieków Wavin BioKem, które korzystają w technologii SBR (Sekwencyjny Reaktor Biologiczny). Technologia SBR oparta jest na procesach biologicznych, podczas których bakterie i inne mikroorganizmy rozkładają znajdujący się w ściekach bytowych materiał organiczny. Oczyszczanie ścieków zachodzi wewnątrz jednego zbiornika i obejmują również usuwanie fosforanów i azotanów (substancji obecnych np. w proszkach do prania i powodujących eutrofizację wód), co jest bardzo istotne dla użytkowników z obszarów takich jak Natura 2000 i jeśli chodzi o przydomowe oczyszczalnie ścieków, Wavin MetalPlast jest naszym faworytem!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz