Pomysły na kobiecy biznes – lista TOP4 !

Kobiety w coraz większym stopniu decydują się na własną działalność gospodarczą. Media podgrzewają temat i kobiecy biznes jest dzisiaj tematem na topie, zwłaszcza – gdy spektrum zawodów w ostatnich latach bardzo się rozwinęło.

Mało tego, ludzie w Polsce są po prostu bardziej odważni, co widać po nowych inicjatywach w świecie biznesu. Jest już prawie dla każdego wiadomym fakt, że kobiety na równi z mężczyznami realizują się zawodowo, a jeśli tak nie jest – to zwykle jest to świadomy wybór danej osoby. Kiedy już, jako kobieta – zdecydujesz się na biznes na własną rękę, pojawia się pierwsze pytanie początkującego kobiecego przedsiębiorcy – jaki biznes dla kobiety byłby idealny? Możliwości jest niesłychanie wiele, w tym artykule znajdziecie kilka tych, o których wiemy, że są opłacalne i pożądane. Mamy nadzieję, że to właśnie Ty zrealizujesz któryś z nich!

Nowocześnie, ale stereotypowo – kobiecy biznes oparty o pracę z dziećmi:

4. Ośrodek terapeutyczny

Ośrodek terapeutyczny źródło: ww.tucsonaz.gov

Ośrodek terapeutyczny źródło: ww.tucsonaz.gov

Brzmi strasznie, ale rzeczywistość jest zupełnie odwrotna – ośrodkiem terapeutycznym nazywamy miejsce, w którym specjaliści kompleksowo zajmują się dziećmi z różnymi zaburzeniami i dysfunkcjami. Dlaczego miałby to być dobry pomysł? Coraz więcejprzybywa w naszym kraju dzieci potrzebujących specjalistycznych stymulacji (pomocy w prawidłowym rozwoju), a jednocześnie świadomość potrzeby tego typu działań wśród rodziców rośnie. Na tą chwilę wciąż jest niewiele tego typu ośrodków, które kompleksowo podchodzą do problemu np. dzieci z autyzmem, z Aspergerem i innymi zaburzeniami rozwoju – ponadto, coraz więcej dzieci ma problemy z prawidłowym rozwojem mowy. Ośrodki terapeutyczne mogą liczyć na dofinansowania z miast i gmin, co z pewnością ułatwia uruchomienie i zarządzanie danym ośrodkiem.

3. Ośrodek Montessori

Ośrodek Montessori - źródło - montessorischooltohome

Ośrodek Montessori – źródło – montessorischooltohome

Wiele biznesów w naszym kraju opiera się o wzorcu podpatrzone u naszych zachodnich sąsiadów. Brnąc w tematykę biznesu (jeżeli można to tak nazwać) opartego o pracę z dziećmi, wcześniej lub później traficie na ośrodek edukacyjny oparty o system kształcenia Montessori. Ta obco brzmiąca nazwa kryje w sobie system oparty na bardzo zindywidualizowanym podejściu do każdego dziecka, które ma dużą swobodę w podejmowaniu decyzji i już od małego ukierunkowane jest na dążeniu do sukcesu. System ten jest bardzo popularny na zachodzie, natomiast w Polsce stawia dopiero pierwsze kroki i nie jest jeszcze tak rozpowszechniony. W praktyce jest on kierowany dla dzieci pochodzących z zamożnych rodzin, między innymi przez dużą liczbę zajęć dodatkowych, które oferuje Montessori oraz częste nauczanie języka obcego, jako równoległego do ojczystego. Kiedy praca z dziećmi to twoja pasja, warto się zainteresować powyższymi pomysłami! A teraz trochę z innej beczki….

Mniej stereotypowo, ale wciąż biznesowo  :

2.Prowadzenie Fanpage

Social Media Specialist - źródło blog.trucrowd.com

Social Media Specialist – źródło blog.trucrowd.com

Temat, który powraca na naszej stronie już któryś raz, biznes oparty o zdolności przekazywania informacji i komunikację z użytkownikami, a przecież komunikacja to jeden z naczelnych atutów każdej kobiety! Prowadzenie fanpage’a firmy polega na aktualizowaniu informacji o niej, informowaniu użytkowników o promocjach, eventach i komunikowaniu się z użytkownikami/fanami zainteresowanymi produktem czy usługą. Specjaliści od social media są coraz bardziej doceniani na rynku, co wiąże się ze zwiększającą się świadomością właścicieli firm na temat znaczenia internetowej społeczności dla ich przychodów. Zależnie od stopnia zaawansowania w świecie Facebook’a, Twittera’a czy Pinterest’a oraz doświadczenia, od prowadzeniajednego fanpage’a danej firmy można zarobić od 200-300 złotych, po ok.2000 zł w przypadku największych graczy na rynku. Kusząca perspektywa, prawda?

1. Kawiarnia i sklep

Klimatyczna kawiarnia i sklep - źródło - www.thecultureist.com

Klimatyczna kawiarnia i sklep – źródło – www.thecultureist.com

Rynek kawy mocno koncentruje się na kobiecych odbiorcach swoich produktów, co może sugerować, że to właśnie panie lubują się w tym jakże cennym trunku. Tym razem można połączyć przyjemne z pożytecznym i otworzyć klimatyczną kawiarnię, w które można skosztować kawy z różnych zakątków świata – połączoną ze sklepem oferującym kawę / herbatę na wynos, lub akcesoria z nimi związane. Mimo szybkiego rozrostu tego rodzaju obiektów, w wielu miastach nadal brakuje miejsca, gdzie w kameralnej, wyjątkowej atmosferze można usiąść, przeczytać książkę, posłuchać dobrej muzyki i/lub porozmawiać z przyjaciółką. Koszt otwarcia biznesu kawiarnianego wcale nie musi być wysoki, wystarczy zasięgnąć inspiracji z knajpek, które z materiałów dostępnych za grosze potrafią urządzić swój lokal w sposób niepowtarzalny i wyjątkowy, który dzięki temu – wyprzedza konkurencyjne, standardowe ‚miejscówki’. Jeżeli brakuje ci inspiracji, zobacz 25 kawiarni, które warto zobaczyć przed śmiercią (po angielsku).

Ciekawe? Udostępnij temat i skomentuj poniżej! Dziękujemy!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz