Pomysły na biznes – genialne pomysły i możliwości w 2015 roku

Rok 2015 już za nami, wielu osobom mimo szczerych chęci nie udało się założyć własnej działalności i pracować ‚na swoim’. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, od czynników osobowościowych, takich jak brak motywacji i lenistwo, po wydarzenia losowe. Czasami jednak brakuje po prostu dobrego pomysłu na biznes, który swoją innowacyjnością bądź ukierunkowaniem na niszę rynkową, wyróżnia się na tle konkurencji, lub jeszcze jej nie posiada. Przed ciekawskimi, którzy lubią mieć rękę na pulsie, jeśli chodzi o sprawy innowacji, a także wszystkimi planującymi otworzenie swojego biznesu, prezentujemy listę TOP 10 najciekawszych pomysłów na biznes, o których z pewnością usłyszycie w roku 2015!

Gorące pomysły na biznes, które warto śledzić, zaczynamy!:

10.Spritz

spritz
Spritz – www.spritz.com

Prostota i geniusz tego pomysłu na biznes zaskoczył mnie kompletnie. W naszym otoczeniu występuje cała masa urządzeń do odczytywania e-booków, nie mówiąc o samych audiobookach urządzeniach. W przypadku Spritza, mamy do czynienia z zupełnie innym podejściem do czynności czytania książek, autorzy programu wyeliminowali czas potrzebny do przeskakiwania wzrokiem do kolejnych słów i linijek w tekście, a tym samym zwiększają liczbę przeczytanych słów,stron i w efekcie książek. Liczbę słów na minutę dobieramy samodzielnie, bądź zostawiamy wybór programowi. Spritz odświeżył podejście do czytania i je zoptymalizował, zobaczymy w jakim stopniu ta nowinka zostanie przyjęta przez użytkowników, same perspektywy wydają się fenomenalne!

9.Scribble

Scribble - smart pen?

Scribble – smart pen?

Kolejny niesamowity gadżet, który do niedawna pozostawał w sferze spekulacji fantastów. Pamiętacie długopisy wielokolorowe, których barwa pisania zmieniała się wraz z przesunięciem odpowiedniego przełącznika? Scribble to krok dalej, przyszłościowy – wielobarwny długopis, który można programować i w czasie rzeczywistym zmieniać aktualnie używaną barwę! Z tyłu długopisu wbudowany jest elektroniczny skaner, dzięki któremu urządzenie odczytuje kolor z materiału, do którego jest przyłożone i już po paru sekundach sami możemy pisać w tym samym kolorze! Niesamowity pomysł, który jest w pełni kompatybilny z programami graficznymi, dzięki czemu uzyskaną barwę można przenieść bezpośrednio do np. Photoshopa… Marzenia każdego dziecka i… grafika!

8.QuiQui

Qui Qui - pierwszy z apteczką!

Qui Qui – pierwszy z apteczką!

Nie tyle niesamowity, co super-użyteczny pomysł, który może komuś uratować życie! Za pomocą smartfona, w razie wypadku – można wezwać na pomoc automatycznego drona, który dostarczy do miejsca twojego pobytu niezbędne elementy apteczki. Całość (lot drona + leki) kosztuje 100$ plus elementy apteczki, jest to kwota niewielka zważywszy na fakt, że w sytuacjach zagrożenia życia nie patrzy się na koszty. Projekt znajduje się w fazie beta i jeśli się sprawdzi i okaże możliwym do wprowadzenia w życie – może być kopalnią złota dla twórców (późniejsze dostawy leków do domów etc.)i wybawieniem dla potrzebujących nagłej pomocy medycznej.

Sprawdź też 5 ultra- ciekawych startupów z USA z tego roku!

7.Kurtka Przewodnik

Smart Kurtka !

Smart Kurtka !

Smart kurtka? Czemu nie, pomysł dobry a na świecie tego typu biznes miałby niewielką konkurencję. Ludzie nie potrafią obejść się bez elektroniki, więc czemu nie wsadzić jej pod ubranie i sprawić, że poruszanie się po mieście, którego nie znamy, stanie się łatwiejsze? Ludzie z WearableExperiments tym razem stworzyli produkt dla turystów,który poprzez komunikację z GPS i wibracje, przekazuje maszerującemu użytkownikowi informacje o kierunku poruszania się, w celu dotarcia do najbardziej interesujących zakamarków miasta, jak na razie tylko Paryża. W zanadrzu zespół ma również kilka innych ciekawych projektów, o których warto poczytać.

6.Sneakable

Sneakable - źródło - www.kickstarter.com

Sneakable – źródło – www.kickstarter.com

Tym razem wynalazcy wzięli pod lupę zwykły kabel USB do różnych urządzeń, który zbyt często ulega uszkodzeniu. Według nich odpowiedzią na ten problem jest stworzenie „zbroi” wokół najbardziej podatnych na uszkodzenie części kabla, czyniąc go wielokrotnie bardziej wytrzymałym. Na swój kabel USB twórcy dają 3 lata gwarancji, całość mogła być zrealizowana dzięki pomocy użytkowników Kickstartera, którzy wyłożyli na pomysł ponad 40.000 $.

5.Dash

Dashmobile - sam sprawdzaj swój komputer pokładowy!

Dashmobile – sam sprawdzaj swój komputer pokładowy!

Dzięki urządzeniu Dash, nie trzeba jechać do mechanika, aby móc uzyskać szereg informacji z komputera pokładowego samochodu. Większość danych będziesz mógł pozyskać łącząc się bezprzewodowo swoim smartfonem z Dashem podłączonym do samochodu. Dash uczyni z samochodu swojego rodzaju „smart car”, czyli poszerzy jego funkcjonalność o funkcję auto-diagnostyki i nie tylko powie co jest nie tak, ale również podpowie, jak można usunąć ewentualne usterki, czy problemy. Dla osób chcących nieco zaoszczędzić, Dash udostępni również dane na temat możliwości optymalizacji spalania paliwa danego samochodu poprzez instrukcję, co można poprawić – jeśli chodzi o eco-driving.

4.Plated

Plated -  zdjęcie www nytimes.com

Plated – zdjęcie www nytimes.com

W czasie zdrowego żywienia szybko zdobywają popularność i rozwijają się startupy z nim związane. Taki właśnie jest Plated – twórcy programu przygotowują tygodniowo kilka eko-przepisów,, klienci wybierają, te które preferują, a Plated zajmuje się przygotowaniem i dostarczeniem posiłków do zamawiającego. Biznes funkcjonuje w Stanach Zjednoczonych i co 6 tygodni podwaja swoje obroty. Jest to przykład na świetne wykorzystanie potencjału boom’u na wszystko, co zdrowe i naturalne.

3.Nuzzel

Nuzzel - bądź na bieżąco

Nuzzel – bądź na bieżąco

Kolejna aplikacja na miarę (tym razem trochę mniej ważnych) potrzeb. Nuzzel została stworzona dla potrzeb osób, które chcą być na bieżąco z najważniejszymi newsami na Facebooku, Twiterze etc. – umożliwia ona wyłuskiwanie najczęściej przekazywanych dalej treści. Dzięki temu nigdy nie będziesz miał wrażenia, że coś cię omija. Narzędzie może okazać się bardzo wartościowe dla blogerów i osób zajmujących się pozycjonowaniem, przekazując informacje dotyczące tego, co jest obecnie na topie i czym ludzie lubią się dzielić.

2.Affectiva

Affectiva - źródło - www.eferything-pr.com

Affectiva – źródło – www.eferything-pr.com

Pomysły na biznes często wyrastają z tych już obecnych na rynku rozwiązań. Istnieje wiele programów do wykonywania ankiet online i analizy treści, ale jest jeszcze przecież tak wiele branż, które można zagospodarować, tworząc krajowy/globalny system użyteczny dla przeróżnych branż. Być może podobne myśli przyszły do głowy twórcom Affectivy, którzy stworzyli platformę badawczą, która rejestruje oraz analizuje emocje ludzi,którym przedstawia dany materiał. System rozpoznawania emocji i ich analizy jest stale ulepszany, wcześniej podobnymi kwestiami zajmowali się specjaliści, ale już wkrótce Affectiva może zostać głównym narzędziem do badań reakcji ludzi na przedstawiane im treści.

1. Plecaki solarne w Afryce

Repurpose - springwise.com

Repurpose – springwise.com

Dlaczego ten pomysł wylądował na pierwszym miejscu? Rzadko zdarza się, aby potrzeba (brak prądu) została zaspokojona w tak szczytnym celu, a sam owoc jej zaspokojenia dawał tak wiele ludziom, którzy mają tak niewiele. Uczniom z Południowej Afryki przygotowano specjalne plecaki, które oprócz tego, że są ekologiczne – mają wbudowany mini-panel solarny, który w trakcie podróży do szkoły jest podładowywany, a jak wiadomo – słońca w tym rejonie nie brakuje. Programem objęci są uczniowie z rejonów, do których elektryczność nie dociera, dlatego tak niewielka jej ilość sprawia naprawdę wielką różnicę. Śledź dalej dobogo.pl, aby być na czasie! Jeśli jesteś zainteresowany tematyką biznesową, zobacz 10 śmiesznych pomysłów, na których zarobiony miliony i pomysły na biznes w domu!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz