Pomysły na biznes dla młodych – 5 ciekawych opcji

Mając niewiele lat i jeszcze mniej doświadczenia nie zawsze jest się na straconej pozycji. Same pomysły na biznes dla młodych znalezione w internecie nie są gwarancją na powodzenie kogokolwiek. Brak doświadczenia można oczywiście kompensować innymi pozytywnymi cechami, jednak przede wszystkim, młody biznesmen musi kierować się dużą rozwagą – tak przy wyborze odpowiedniego biznesu, jak i przy jego realizacji. Biznes dla młodych nie może wymagać dużych nakładów finansowych i dużego doświadczenia, czy są w ogóle takie branże? Znaleźliśmy kilka ciekawych opcji na firmę dla młodego człowieka, która może okazać się całkiem poważnym źródłem dochodu.

Biznes dla młodych = niskie nakłady finansowe

Usługi ogrodnicze

Ogrodnictwo, źródło: rainiervalleypost.com

Ogrodnictwo, źródło: rainiervalleypost.com

Co rozumiemy poprzez usługi ogrodnicze? Wszystkie czynności, które w ogrodnictwie można wykonywać bez obawy o popsucie wieloletniej pasji swojego potencjalnego klienta. Przekopywanie grządek, podcinanie żywopłotu, sadzenie roślin i strzyżenie trawnika. Kolejną z usług może być cykliczne podlewanie ogrodu i dbanie o dobrą kondycję roślin poprzez monitorowanie ich stanu, sprawdzanie – czy nie dochodzi do ataków szkodników itp… Czy jest to opłacalny pomysł? Ceny koszenia trawy oscylują wokół kwoty 0,40-0,50 gr za m2. Jeśli zdobędzie się kilku zadowolonych klientów, poczta pantoflowa zrobi swoje i jeśli zapełnisz swój grafik, możesz zarobić całkiem przyzwoite pieniądze (ludzie z własnymi ogrodami zazwyczaj je mają). Nie jest to może najbardziej innowacyjny pomysł, ale jeśli takich szukasz – sprawdź innowacyjne startupy tutaj.Usługi ogrodnicze w zimie mogą zamienić się w odśnieżanie chodników, a kiedy zima zaskoczy drogowców, każda pomoc będzie mile widziana (nawet za 3zł/m2!) .

Ręcznie robione świece

ręcznie robione świece, źródło:facebook.com

ręcznie robione świece, źródło:facebook.com

Coraz większą popularność na rynku zdobywają sektory oferujące ręcznie robione produkty, czemu by tego nie wykorzystać przy domowej produkcji świec? Koszty rozpoczęcia takiego przedsięwzięcia są niewielkie, wystarczy wybrany starter zawierający niezbędne do produkcji przyrządy, trochę kreatywności i wolny czas, który należy poświęcić na pracę. Zestaw do produkcji świec w domu to koszt rzędu od 40 do ok. 300 złotych. Gotowe świece, zależnie od stopnia ich skomplikowania – zapachu, wielkości, kształtu, koloru – kosztują od kilku/kilkunastu – do kilkuset złotych za sztukę… Przykładem biznesu opartego o ten pomysł jest biznes Kamy <- www.

E-biznes – małe koszty bądź ich brak + cenne doświadczenie

Tworzenie i administracja stron internetowych

Jedna z opcji, która z jednej strony jest oczywista, a z drugiej – niekoniecznie. Rynek teoretycznie jest zapełniony agencjami i prywatnymi twórcami, którzy za każde pieniądze są w stanie stworzyć i obsługiwać witrynę. Jakość w większości przypadków jest sprawą drugorzędną. Jest jesteś pasjonatem komputerów, znasz się choć trochę na którymś z języków programowaniu umożliwiającym budowanie stron, bądź po prostu potrafisz obsługiwać WordPress’a – to może być dla ciebie idealne wyjście. W młodym wieku nie musisz rzucać się najbogatszych klientów (których i tak nie pozyskasz ze względu na brak doświadczenia i [prawdopodobnie] umiejętności), ale jeśli tylko poświęcisz trochę czasu na badanie rynku okaże się, że ogromna liczba klientów posiada archaiczne strony internetowe i nawet nie wpada na to, że można zrobić to inaczej. Tutaj pojawiasz się ty, osoba uświadamiająco-realizująca, pomagasz – zarabiając!

Jesteś młody? Otwórz biznes, dzięki któremu się rozwiniesz i zarobisz jednocześnie!

Korepetycje

Korki nie wyjdą nigdy z obiegu proponowanych zarobkowych zajęć. Jest to świetna metoda na dorobienie sobie ‚paru złotych’. Masz smykałkę do fizyki, matematyki bądź języków obcych? Podziel się swoją wiedzą, a szybko się spostrzeżesz, że jest ona wiele warta. Korepetytorzy cenią swoje usługi bardzo różnie, od kilkunastu – po kilkaset złotych za godzinę nauki! Oczywiście najlepiej opłacani są doświadczeni nauczyciele, ale przecież od czegoś trzeba zacząć! Poza tym, jeśli twój uczeń będzie robił znaczące postępy bądź pewny, że tak jak w przypadku ogrodnictwa, poczta pantoflowa okaże się bardzo skutecznym narzędziem marketingowym i przysporzy ci nowych klientów. Kto wie , być może w przyszłości będziesz musiał wybierać, komu poświęcisz swój -wart kilkaset złotych na godzinę – czas?

Copywriter

Zależnie od tego, czym się interesujesz, co studiujesz bądź chcesz studiować, możesz wyspecjalizować się w pisaniu tekstów na zamówienie z danej specjalizacji. Copywriting artykułów z wąskiej dziedziny da ci zarobić więcej, niż na tematy rozrywkowe i ogólne, ale oczywiście musisz się na czymś znać na tyle dobrze, by przekonywująco o tym pisać. Jak już napisaliśmy w poprzednich edycjach pomysłów na biznes – najlepsi mogą zarobić naprawdę sporo. Nie warto sugerować się stawkami, które rzucane są na portalach typu zleceprace.com, gdzie stado wygłodniałych początkujących bije się o każde zlecenie głodowymi kwotami. Według tego źródła, copywriterzy piszący śmieciowe teksty – zarabiają około 1600 zł netto, a doświadczeni mogą wyciągnąć nawet 3000 i więcej.Plusem jest oczywiście zdobywanie podczas pisania bezcennej wiedzy, która w przyszłości może zostać przekuta na inne profity.

Od dzisiaj na Dobogo.pl będziecie mogli znaleźć inspirujące historie i ciekawe informacje ze świata biznesu. Jeśli brakuje wam pomysłów na biznes, bądź macie swój biznes i szukacie wskazówek rozwojowych, zaglądajcie tu często!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz