Odzyskiwanie danych po formacie – TOP 5 programy

Odzyskiwanie danych po formacie dla wielu ‚szarych’ użytkowników zdaje się niewykonalne. Nic bardziej mylnego! Najlepsze programy na rynku pozwalają odzyskać pliki nawet w teoretycznie przegranych przypadkach. Tego typu software w dużej mierze kosztuje dużo pieniędzy – i nic dziwnego, informacje mają swoją wartość. Na nasze szczęście, na rynku pojawiły się aplikacje, które oferują odzyskiwanie danych z dysku całkowicie za darmo, lub w ograniczonym zakresie na darmowej licencji. W tym temacie znajdziecie listę programów, które mogą okazać się waszym kołem ratunkowym.

5.EasUS Data Recovery Wizard Free 8.6

Odzyskiwanie danych - EaseUS Data Recovery Wizard

Pierwsze narzędzie, które pozwoli wam przywrócić pliki – jest bardzo intuicyjne, przeznaczone raczej dla mało zaawansowanych użytkowników. Program sam poprowadzi za rękę przez cały proces odzyskiwania danych, a szybki skaner dysku wskaże wszystkie pliki, które są możliwe do przywrócenia. Głównym ograniczeniem w tym przypadku jest rozmiar przywróconych plików, który jest określony na 1 GB. Więcej, jak można się domyślić – otrzymuje się wraz z wykupieniem licencji PRO. Program można pobrać w wersji na Windows lub Mac.

4.FreeUndelete

freeundelete

Połączenie prostoty z funkcjonalnością, którym można przywrócić pliki z dysku lub usunięte z kosza. W opisie działania nie wymyślimy tu nic nowego, natomiast sam program poprzez swoją dostępność i brak ograniczeń sumy rozmiaru odzyskiwanych plików, znajduje się na miejscu czwartym. Dodatkowy plus programu to:
– rozbudowany filtr, który pozwala na wyłuskanie najbardziej wartościowych dla nas danych,
– opcjonalnie dostępny tryb ‚bez instalacji’

3.Undelete Plus

undelete-plus

Undelete nie posiada polskiej wersji językowej, ale intuicyjność programu pozwoli na przywracanie plików nawet początkującym. Dzięki aplikacji możemy przywrócić dane z nośników sformatowanych systemem NTFS, NTFS5, FAT12, FAT16, FAT32 oraz zewnętrznych dysków USB, pendriv i kart pamięci. Undelete można pobrać w wersji portable, która nie wymaga instalacji.

2.Recuva

recuva

Miejsce drugie z hukiem zajmuje aplikacja Recuva, której polską wersję można pobrać z linku powyżej. Recuva oferuje rozbudowane opcje odzyskiwana danych przy jednoczesnej prostocie użytkowania. Co odróżnia aplikację od czterech pozostałych?:

– Kiedy zapomnisz zapisać dokumentu MS Office, Recuva odzyska ‚utracone’ zmiany,
– Przez współpracę z klientami poczty, pozwoli przywrócić skasowane wiadomośći,
– Kiedy zastanawiasz się, jak trwale usunąć plik, Recuva również okaże się pomocna,

Jest to dobra kombinacja aplikacji dla początkujących i zaawansowanych użytkowników, pliki można oczywiście odzyskiwać z różnego rodzaju nośników – kart pamięci, USB, odtwarzaczy MP3 etc. etc.

1.Restoration

restoration

Prosty, szybki i skuteczny program do odzyskiwania plików. Wszelkiego rodzaju nośniki i pliki, mogą zostać przywrócone dzięki tej aplikacji, dodatkowo jest całkowicie darmowy– więc funkcjonalność nie zostaje w żadnym stopniu ograniczona. Posiada rozbudowany filtr, poprzez który można przesiać interesujące nas pliki pod względem wielkości, typu etc. W wielu rankingach pod kategorią ‚wady’ przy Restoration zastać można puste miejsce i w pełni się z tym zgadzam. Jeśli chodzi o darmowe programy do przywracania danych, Restoration nie ma sobie równych, a już na pewno znajduje się w ścisłej czołówce.

Odzyskałeś swoje dane? Sprawdź też Genialne pomysły na biznes 2015!

Źródła: 1,2,3

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz