Niskokaloryczne owoce – odchudzanie ze smakiem! TOP 5

Niskokaloryczne owoce istnieją i istnieć będą, mało tego – niosą ze sobą dużo wartości odżywczych dla twojego organizmu! Jeśli nie wiesz, jak zrzucić kilka zbędnych kilogramów, zacznij od stopniowej modyfikacji swojej diety! Nie musisz odmawiać sobie niczego, lecz staraj się wybierać dobrej jakości, jak najmniej przetworzone produkty. Swoją uwagę kieruj głównie na warzywa i owoce, dzięki którym dieta stanie się przyjemnością, a nie paranoicznym rytuałem codziennego stąpania po wadze elektronicznej. Przed wami najbardziej niskokaloryczne owoce – lista TOP 5, owoce – które warto uwzględnić w swojej diecie odchudzającej i nie tylko!

5.Truskawki

Truskawki

Kto by pomyślał, że lista zawierająca niskokaloryczne owoce będzie tak smaczna ?! Truskawki, choć nie są rekordzistkami, znajdują się blisko podium dietetycznych owoców. Kochane na całym świecie przez dzieci i dorosłych, niosą ze sobą również pro-zdrowotne właściwości – oprócz przyjemnej aparycji, mają bogate wnętrze: znajdziesz w nich witaminę C, wapń, magnez fosfor i potas. Nikomu pewnie nie trzeba przedstawiać poradnika, co można zrobić z truskawkami, aby stały się smacznym (i wciąż niskokalorycznym) deserem!

Kalorie/100 gram: 50

4.Morele

Morela

To chyba najlepszy przykład na to, że owoce przyjazne diecie nie muszą być kwaśne lub mdłe. Morele, pomimo świetnego smaku, są niskokaloryczne i zdrowe. Oprócz cennego przy odchudzaniu (i nie tylko) błonnika, zawierają witaminę A i potas, natomiast badania fitochemiczne potwierdziły ich przydatność w zwalczaniu chorób serca.

Kalorie/100 gram: 50

3.Żurawina

Żurawina

Specyficzny smak żurawiny nie każdemu przypada do gustu, jednak jej właściwości zdrowotne nie podlegają dyskusji. Niska kaloryczność, ogromna ilość witaminy C właściwości antybakteryjne (głównie jeśli chodzi o pęcherz moczowy)czynią z żurawiny nie tylko ważny element diety, ale również każdej domowej apteczki. Żurawina ma także udowodnione działania antynowotworowe przeciwpróchnicze i oczywiście, jest niskokaloryczna. Jeśli chodzi o wartościowe owoce, grejfrut jest jednym z liderów!

Kalorie/100 gram: 45

2.Grejfrut

Grejfrut

Stary, dobry grejfrut nie tylko jest smaczny, ale również niesamowicie zdrowy.Udowodniono, że wpływa na obniżenie cholesterolu – czyli jest przyjacielem twojego układu krwionośnego. Grejfrut jest często używany jako element diety oczyszczającej, dzięki swoim właściwościom odkażającym. Uzbrojony w potas, witaminę C, magnez, beta-karoten i parę innych składników, Grejfrut jest bombą witaminową dla naszego organizmu. Jak się domyślacie, jest również niskokaloryczny, co z czyni z niego nieodzownym elementem diety odchudzającej, lub oczyszczającej, a najlepiej każdej!

Kalorie/100 gram: 42

1.Brzoskwinie

Brzoskwinie

Brzoskwinia jest owocem pysznym i dietetycznym, pomimo słodyczy, którą się charakteryzują – brzoskwinie należą do niskokalorycznych rekordzistów wśród owoców. Poza świetnym smakiem, brzoskwinie są źródłem witaminy A, C, beta-karotenu, potasu oraz żelaza, a ze swoim niskim indeksem glikemicznym nie powodują nagłego skoku poziomu cukru we krwi, co jest ważne dla diabetyków.

Kalorie/100 gram: 37-40

Jeśli masz pomysły na nowy artykuł, bądź sugestie dotyczące tego – pisz w komentarzu! Daj się nam poznać, a jak podobał ci się ten wpis, polub nas na facebooku!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz