Najbrzydsze zwierzęta świata – ranking TOP 10

Najbrzydsze zwierzęta świata to termin bardzo często wpisywany w przeglądarkę, nic dziwnego – dziś w internecie dziwne tematy króluje na liście wyszukiwań. Jeśli i ty kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie zwierzęta są najbrzydsze i czy twój pies należy do jednych z nich, sprawdź poniższy ranking. Swój ranking stworzyliśmy na podstawie naszych subiektywnych odczuć, mamy nadzieję, że nikt nie poczuje się dotknięty!

10.Blobfish

Blobfish
Blobfish

Blobfish (swoją drogą urocza nazwa) to rybka zamieszkująca głębiny oceanów, gdzie panuje bardzo duże ciśnienie. Kształtem przypomina piłkę zbudowaną z galarety i mazi – choć niektórzy widzą w niej podobieństwo do Ryszarda Kalisza. Tak czy inaczej, to właśnie Blobfish zajmuje 10 miejsce na liście TOP10 – Najbrzydsze zwierzęta świata i tym samem otwiera nasz ranking. 

9.Aye-aye

Aye - aye - najbrzydsze zwierzęta świata

Aye – aye naj


Aye-aye Captain! To wołając piraci z Karaibów z pewnością nie mieli na myśli naszego następnego bohatera. Zamieszkujący Madagaskar Aye-aye (Palczak Madagaskarski) to bardzo interesujące stworzenie. Sam jego wygląd przywodzi na myśl istotę z innej planety, Chupacabrę (choć to inny region) bądź smutnego szczura. Aye-aye życie spędza wśród drzew, czemu nie możemy się dziwić – prawdopodobnie nikt nie chciałby się z nim spotkać face-to-face, nie tylko z powodu jego wyglądu – tubylcy wieżą, że jeśli Palczak skieruje w twoją stronę swój palec – czeka cię szybka śmierć. To już dwa powody, dla których warto go unikać. 

8.Minóg

Minog - najbrzydsze zwierzęta świata

Minog

Minóg to nie tylko ryba-penis. Minóg jest również…Ok – to przede wszystkim ryba penis, z dodatkiem uroczych zębów układających się w kilka rzędów. Pozostałe najbrzydsze zwierzęta świata bardzo cenią minoga, ponieważ potrafi przeżyć w Polsce (tak!), można go spotkać w dolnej Wiśle i jej dopływach. Jeśli boisz się pijawki, spróbuj sobie wyobrazić stworzenie kilkadziesiąt razy większe i bardzo podobne, właśnie zwizualizowałeś sobie minoga! Jak można przypuszczać, jest to pasożyt – przyczepia się do ciała innych ryb i żywi się ich sokami i mięsem. Jeśli byłbym rybą, nie chciałbym dzielić się sokiem z minogiem.

7.Rekin Goblin

Rekling Goblin - najbrzydsze zwierzęta świata

Rekling Goblin

Rekiny to ryby bardzo dostojne i piękne, jednak warto w takiej grupie stworzyć mieć kogoś – kto by przypominał o pięknie całej reszty. Prawdopodobnie taka była geneza powstania rekina – goblina. Jest to rekin głębinowy – żyje poniżej 200 metrów, jednak z powodu braku odpowiednich informacji na jego temat, nie można się zbytnio sugerować dostępnymi danymi. Wspaniały nos rekina goblina służy mu w wykrywaniu swoich ofiar przy dnie i nie mają naturalnych wrogów – znane są natomiast dwa gatunki pasożytów, które wyspecjalizowały się w żywieniu rekinem goblinem. 

6.Golec

Golec - najbrzydsze zwierzęta świata

Golec

Golce (nie mylić z braćmi!) to gryzonie, których największym szczęściem (i być może nieszczęściem) jest długość życia – do 28 lat. Być może stwórca chciał zrekompensować golcom wygląd, lecz nie przewidział tego, że to nie niezbyt dobry pomysł – golec pewnie byłby bardziej zachwycony np. super – siłą. Golce budują kolonie złożone z 20-300 osobników i żyją pod ziemią – prawie nigdy nie wychodząc. Z tego też powodu są prawie pozbawione owłosienia i ślepe, żywią się bulwami oraz korzeniami roślin. Golec swą urodą zajmuje 6 miejsce na liście

TOP10 – najbrzydsze zwierzęta świata.

5.Gwiazdonos

Gwiazdonos  - najbrzydsze zwierzęta świata

Gwiazdonos

Ok, może nie jest to super brzydkie zwierzę – ale daleko mu np. do kota. Nie jesteśmy zbytnio przyzwyczajeni do widoku palco-podobnych tworach w miejscu, gdzie powinien być nos – stąd niezbyt miłe wrażenia estetyczne. Gwiazdonos żyje głównie pod ziemią, jednak dużą cześć pożywienia znajduje na powierzchni i w wodzie. Jak łatwo się domyślić, wyrostki w przedniej części czaszki służą do wykrycia i schwytania swojej ofiary, w czym jest rekordzistą, jeśli chodzi o szybkość. 

5.Tapir

Tapir  - najbrzydsze zwierzęta świata

Tapir

Tapir, aka smutny dzik – to ssak z rodziny tapirowatych. Miejsce tapira w rankingu zafundował pięknie wyrzeźbiony przez ewolucję nos (a raczej trąbę). O dziwo tapir nie należy nawet do zwierząt spokrewnionych ze świnią, usilnie próbując znaleźć jakieś cechy łączącego go z ładniejszymi zwierzętami,tapir oszukał naukowców i większość teraz twierdzi – że blisko mu do koni bądź nosorożców. Tapir ze zdjęcia (tapir malajski) próbuje przechytrzyć ewolucję i zamienić się w pandę. Prawie mu się udało. 

4.Seapig

Seapig  - najbrzydsze zwierzęta świata

Seapig

Zwierzę o dumnie brzmiącej nazwie (nie mylić ze świnką morską, przysmakiem w Peru) Seapig to zamieszkująca dna morskie kreatura, żyjąca w stadach liczących kilkaset osobników. Przez internautów nazywane jest głęboko oceanicznym żyjącym kondomem z nóżkami, co odzwierciedla niezwykłą jego budowę. Mało kto wie, ale seapigsy są popularne w Japonii, gdzie można sobie kupić figurkę seapigsa i podarować np. dziewczynie. Najbrzydsze zwierzęta świata doceniają wkład seapiga w ranking.

3.Chikilidae

Chikilidae  - najbrzydsze zwierzęta świata

Chikilidae

Jakiś czas temu naukowcy indyjscy odkryli nowe stworzenie, które słusznie ukrywało się przed wzrokiem ludzkim. Chikilidae to beznogie płazy, które rosną do 10 centymetrów i składają jaja z młodymi. Okazuje się, że stworzenia te wykształciły unikalną drogę ewolucji od czasów dinozaurów. Myślę, że widok mamy Chikilidae ze swoimi dziećmi jest nader nieprzyjemnym widokiem, który zasługuje na wysokie miejsce w naszym rankingu.

2.Śluzice

Hagish  - najbrzydsze zwierzęta świata

Hagish

Śluzice to bezżuchwowce żywiące się padliną i prowadzą nocny tryb życia. W sumie, zauważyliście, że najbrzydsze zwierzęta żyją pod ziemią, na drzewach lub na dnie oceanów? A więc dalej, dorastają do prawie metra długości, jeśli ktoś chce je pochwycić – wydzielają dużą porcję śluzu, która ma to uniemożliwić. Ich otwór gębowy jest przystosowany do wwiercania się w padlinę, co dopełnia ich ciekawy wizerunek(patrz zdjęcie)

1.Sam

Sam  - najbrzydsze zwierzęta świata

Sam

Sam – pies z rasy Grzywaczy Chińskich to prawdziwy mocarz jeśli chodzi o konkursy anty-piękności. Jako jedyny okaz z listy, ma na to papiery – 3-krotnie został mianowany najbrzydszym psem na świecie i myślę, że nie będzie to nadużycie, jeśli zostanie umieszczony na miejscu pierwszym. Tak trzymaj Sam! Och, niestety Sam już tak trzymać nie będzie – zmarł w roku 2005, właśnie w dniu swoich 15-stych urodzin. Dziękujemy za zainteresowanie, mamy nadzieję, że ranking TOP10 Najbrzydsze zwierzęta świata, był dla was czymś ciekawym i zapraszamy na inne strony, np. .

1.Aktualizacja! Niech żyje król! Orzeszek na tronie

Orzeszek i Quasi Modo

Orzeszek i Quasi Modo


Właśnie zakończył się show, w którym wybrano nowego króla brzydoty. Oficjalnie możemy powiedzieć, że najbrzydszym psem świata jest Orzeszek (Peanut), garbaty piesek konkurował między innymi z Quasi Modo. Orzeszek to jednak najbrzydszy pies świata i jest z tego dumny, jak myślicie, czy Orzeszek zasłużył na to miano i może nosić koronę z napisem „Najbrzydszy pies na świecie 2014?

pozdrawiamy!

Źródła:

Wikipedia

Foxnews

Ching.org

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz