Jak się zrelaksować? Wypróbuj te strony!

Jak się zrelaksować? Zapomnij o problemach… Gdyby to było takie proste, nie tworzyłbym tego tematu. Stres w pracy, w szkole, gdziekolwiek – potrafi odebrać nam ochotę do wstawania rano, sam to przerabiałem. Istnieje wiele, bardzo różnorodnych ćwiczeń, które pozwalają zwalczać stres, wiele z nich bazuje na skupieniu się na teraźniejszości, ocierając się o medytację. W polskim internecie brakuje stron internetowych, których celem jest uspokojenie naszych nerwów, dlatego zdecydowałem się stworzyć ranking strony dzięki którym poczujecie się lepiej.

Pora na relaks – usiądź wygodnie, przejrzyj ranking i… pozwól zdenerwowaniu odpłynąć w niepamięć! 3..2..1.. START!

Calm

Calm - Jak się zrelaksować? Wypróbuj te strony!
Calm

Calm, proponuje sesje odprężające składające się z kojącej muzyki oraz obrazów i dźwięków z nimi związanych. Można wybrać sesję z przewodnikiem, który poprowadzi nas przez cały proces relaksacji, albo freestyle – czyli określamy jedynie czas, przez który chcemy się odprężać. Wśród możliwości znajduje się między innymi mój ulubieniec – przepiękna plaża z odgłosami szumiących fal, czy padający deszcz. Sprawdź sam/a!

Pixel Thoughts

PixelThoughts
PixelThoughts

Dla tych, co mają trochę mniej czasu lub chęci – proponuję Pixel Thoughts. Wpisz w okienko sprawę, która nie pozwala ci być spokojnym, a w ciągu 60 sekund sam się przekonasz, jak mało znaczącym jest twój problem. Ekspresowa kuracja to świetny sposób na zdystansowanie się od – głównie tych mniejszych – problemów, ponieważ na większe sesja może okazać się zbyt płytka. Tak czy inaczej, warto dać Pixel Thoughts szansę :).

Noisli

Noisli
Noisli

Jeżeli, tak jak ja – najlepiej relaksujecie się z zamkniętymi oczyma – Noisli jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Wystarczy wejść, wybrać tryb relaksu i wybrać najbardziej kojące dźwięki. Do wyboru między innymi odgłosy szeleszczących liści, fale, deszcz i… kawiarnia (pociąg też 

:-)

 ). Prosty design oferuję równie łatwą obsługę, dzięki czemu w kilka sekund można cieszyć się ulubionymi dźwiękami. Wchodzić, miksować i relaksować się!

Procatinator

Procatinator
Procatinator

Może nie do końca na odstresowanie, ale na poprawę humoru na pewno! Jeśli lubisz muzykę i zwierzęta (koty), to z pewnością będziesz zachwycony/zachwycona Procatinatorem, który łączy muzykę z tematycznie dobranym gifem przedstawiającym kota (wiem jak to brzmi). Nic więcej do tej pozycji dodać nie mogę, to po prostu trzeba zobaczyć, a wnioski wyciągnąć własne.

Pierwsza część postu o najlepszych stronach na złagodzenie nerwów już za nami, dla fanów medytacji – dla których zabrakło punktu stricte odnoszącego się do niej – zapraszam na listę ciekawych startupów w USA – gdzie jednym z wyróżnionych projektów został Headspace – świetna platforma pomagająca rozwinąć swoje ‚zdolności medytacyjne’ lub postawić w niej pierwsze kroki.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz