Ile zarabiają młodzi gracze komputerowi? Najlepsi naprawdę dużo!

Pytanie, na które od wieków próbują odpowiedzieć filozofowie, dziś odpowiadamy na Dobogo.pl! Czy na grach można zarobić? Jeśli siedzisz całe dnie i rozwijasz swoje znajomości w Simsach – niekoniecznie. Kiedy jednak twoje hobby zaczynasz traktować na poważnie i bierzesz udział w turniejach popularnych gier, jest na to szansa. Największe kwoty wymieniane są w pobliżu najbardziej popularnych tytułów, co wiąże się bezpośrednio z zarobkami reklamodawców. Skupiliśmy się na graczach, którzy nie skończyli jeszcze 18 roku życia!

Jak można zarabiać? Sposobów jest kilka:

  • zwycięstwa w turniejach
  • kontrakty sponsorskie
  • reklamy ze streamów/YouTube
  • nauka gry dla początkujących (to naprawdę ma miejsce)

Zestawienie, które macie przyjemność przeglądać, zawiera głównie zarobki z wygranych turniejów. Pewnie zastanawiacie się, który gry pozwalają zarobić najwięcej – kandydatów nie ma wielu i każdy ma swoje przypuszczenia. Podczas tworzenia artykułu zakładałem przede wszystkim graczy Counter Strike oraz League of Legends, rzeczywistość okazała się nieco odmienna:

4.Jian „Uzi” Zihao

Jian "Uzi" Zi-Hao - na.lolesports.com

Jian „Uzi” Zi-Hao – na.lolesports.com

Uzi to pierwszy z prezentowanych graczy, Chińczyk ma dziś dopiero 17 lat – jednak już dał się poznać jako jedna z najważniejszych postaci e-sportu. Jian Zihao jako platformę zarabiania pieniędzy wybrał League of Legends (LOL), na pozycji atakującego (AD Carry) i z ogólnodostępnych informacji, ma wysokie wymagania odnośnie swojego ‚teamu’ (gra w drużynie OMG), zwłaszcza supporta. Jedynym graczem dopuszczonym do pomocy na linii Uziego został Tabe, gracz pochodzący z Hong Kongu. Uzi podczas swojej kariery w 20 turniejach wywalczył dla siebie kwotę ponad:

$139,506

3.Lee „Faker” Sang-hyeok

FakerLee_LOL - commons.wikimedia.org

FakerLee_LOL – commons.wikimedia.org

Faker u początku swojej kariery nie potrafił się zbytnio zdecydować, której z gier poświęcić się w całości. Grał w Warcrafta 3, sporadycznie w Footman Frenzy oraz DoT-ę. Ostatecznie zaczął grać w League of Legends i tak zostału mu do dziś, zbierając po drodze masę nagród, między innymi za najlepszego mid-linera 2013, którą przyznała mu organizacja koreańskiego e-sportu. Dziś Faker reprezentuje SK Telecom T1 – drużyny, którą sponsoruje południowo-koreański operator sieci komórkowej SK Telecom, co samo przez się konotuje niezłe zarobki. Faker w 15 turniejach, w których brał udział – radził sobie bardzo dobrze i do tej pory zarobił:

$272,603

2.Lee „Life” Seung Hyun

Lee "Life" Seung Hyun

Lee „Life” Seung Hyun

Life to kolejn gracz Korei Południowej w tym zestawieniu – jako 15 lat rozpoczął zawodową karierę w drużynie ZeNEX i został wówczas najmłodszym zawodowym e-sportowcem w Korei Południowej. Jest również jedynym graczem, który wygrał dwie kolejne edycje MLG. Jego dzisiejszą drużyną jest KTRolster, a podczas swojej kariery wziął udział w 61 turniejach, z których dzisiaj, na otarcie łez – ma:

$364,871

1.Ludwig „Zai” Wåhlberg

Ludwig "Zai" Wåhlberg - fragbite.se

Ludwig „Zai” Wåhlberg – fragbite.se

Ten chłopak z charyzmatycznym imieniem jest najlepiej zarabiającym młodzieńcem-zawodowym graczem na świecie. Jako gracz DOTY 2 ze swoim którymś z kolei team’em SADBOYS, w ciągu 20 dni osiągnął wynik 16 zwycięstw i dwóch porażek, czym zwrócił na siebie uwagę jednego z najbardziej znanych teamów e-sportu – Evil Geniuses i razem z całą drużyną, zostali wzięci pod skrzydła giganta. Od tego momentu było już z górki – kilka wygranych turniejów i znów zmiana teamu – tym razem indywidualnie – Zai dołączył do Team Secret (od stycznia 2015).

W ponad 25 turniejach Ludwig dzięki przebojowej grze zarobił ponad:

$377,296

To tylko kilka przykładów najlepiej zarabiających gwiazd młodego pokolenia e-sportowców. Jak widać, najlepsi potrafią pochwalić się bardzo dobrymi zarobkami, a rosnąca popularność e-sportu rokuje jeszcze lepsze perspektywy w przyszłości. Być może sam grasz i sam jesteś przykładem na to, że grając można zarobić konkretne pieniądze, jeśli jest inaczej – sprawdź kilka genialnych pomysłów na biznes w tym roku, które już działają lub wybierz coś innego na dobogo!

Dla osób, które nadal są głodne informacji o zarobkach gwiazd e-sportu – warto odwiedzić witrynę esportearnings z dużą bazą danych na ten temat.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz