Facebook – triki dla social media managerów i nie tylko… – TOP 10

Social Media to już nie tylko platforma umożliwiająca sprawdzenie, jak dziś wygląda Twoja pierwsza dziewczyna. Ba, to nie tylko zdjęcia nowo narodzonego kotka. To też potężne narzędzie marketingowe! Biznes, który ignoruje moc mediów społecznościowych przypomina właścicieli furmanek, którzy ignorowali pod koniec XIX wieku kolej. Mówisz Social Media – myślisz Facebook. Miliard użytkowników nie może się mylić. Poniżej przedstawiamy triki, które ułatwią Ci facebookowe życie, pozwolą uniknąć irytacji albo zwrócą uwagę na to, że można zrobić to, czego myślałeś, że się zrobić nie da. No dobra, przyznajmy się – fejs to głównie memy z kotami i gołe laski.Ale twój szef nie musi o tym wiedzieć.

10. Wyłącz autoodtwarzanie filmów

10. Wyłącz autoodtwarzanie filmów

Nie ma nic bardziej denerwującego od komputera, który zaczyna uruchamiać coś, czego nie masz ochoty włączyć. Tak tez działa autoplay filmików  z Facebooka. Na szczęście spece z doliny krzemowej dali możliwość wyłączenia tej często irytującej opcji.  Kliknij w trójkącik w prawym górnym rogu, wybierz Ustawienia – Filmy następnie ustaw Automatyczne odtwarzanie filmów na Wyłączone. Udało się!

 9. Ukryj listę znajomych

Wpadki polityków uczą nas, że czasem lepiej nie pokazywać, kto jest twoim znajomym. Facebook daje taką możliwość. Opcja Edytuj ustawienia prywatności daje możliwość ustawienia tego, kto ma mieć dostęp do Twojej listy.

8. Sprawdź kto usunął cię ze znajomych

Jeśli chcesz wiedzieć, kto z twoich znajomych uznał, że jesteś niegodnym jego wirtualnego towarzystwa skorzystaj z serwisu Sadly Unfriended. Na podstawie udostępnionej przez ciebie listy znajomych zobaczysz, który z nich postanowi cię usunąć ze swoich znajomych. Albo, co gorsza, która …

7. Zdalne wylogowywanie się

Nie ma nic lepszego, niż umówienie niewylogowanego kumpla na randkę z najbrzydszymi dziewczynami w okolicy i zmienienie mu zdjęcia profilowego na… Sam wiesz na co. Nie ma nic gorszego, niż zostawienie niewylogowanego Facebooka u kumpla na komputerze. Spokojnie, na szczęście programiści Facebooka wyszli na przeciw nieuważnym użytkownikom dając im możliwość zdalnego wylogowania się z konta. Jak? Wejdź na swoje konto na dowolnym komputerze, kliknij w trójkąt w prawym górnym rogu wybierając Ustawienia – Bezpieczeństwo. Na dole „wyskoczy” lista wszystkich urządzeń, na których jesteś zalogowany. Wybierz Zakończ aktywność, a wylogujesz się zdalnie z dowolnego urządzenia. Musisz być tylko szybszy od kumpla, który już pewnie zaczął zmieniać ci na koncie preferencje seksualne.

6. Zablokuj posty od denerwującego znajomego

Każdy chyba ma kumpla chorego na Facebookowe ADHD. Ileż najczęściej nieistotnych postów można wrzucić  dziennie? Dokładnie… Na szczęście Facebook oferuje blokadę postów takich hiperaktywnych użytkowników.  Kliknij na strzałkę w prawym górnym rogu jego dowolnego  postu i wybierz opcję Przestań obserwować. Uff, co za ulga. 

5. Ukryj się na czacie

Dawno, dawno temu popularny był komunikator Gadu-Gadu. Można na nim było ustawić swój status jako Ukryty. Świetna funkcja, która z czasem sprawiła, że korzystali z niej wszyscy. Pewnie jako użytkownik Facebooka często do niej tęskniłeś. Jeśli tak skorzystaj z prostego triku, który powinien znać każdy użytkownik czatu. Kliknij na ikonkę z kołem zębatym znajdującym się pod czatem. Teraz wybierz Ustawienia zaawansowane i określ komu nie chcesz się pokazywać. Tak, też po odkryciu tego triku stwierdziłem, że lepiej późno, niż wcale.

 4. Backup swojego konta

Ściągnięcie wszystkich swoich zdjęć i wpisów z Facebooka na dysk nie jest trudne. Wybierasz Ustawienia, następnie opcję Pobierz kopię swoich danych z Facebooka znajdującą się u dołu. Po podaniu hasła Twoje fotki i posty pofruną do ciebie na mail.

 3. Jak wygląda mój profil?

Chcesz przeglądnąć się w Facebookowym lustrze? Ten przydatny trik pokaże Ci, w jaki sposób twój profil widzą inni użytkownicy. W górnej części po prawej kliknij na ikonę z trzema kropkami. Następnie wybierz opcję Wyświetl jako… i zobacz, jak widzą cię pozostali fejsbukowicze.

2. Usuń konto na Facebooku

Czasem konto Facebookowe przestaje przynosić korzyści i staje się przyciężkim balastem. Należy się wtedy z nim bez żalu pożegnać.  Po ostatnim zalogowaniu się przejdź do formularza, w którym prosisz o całkowite usunięcie konta. A następnie wyjdź na podwórko i zobacz, że prawdziwe życie jest właśnie tu!

1. F.B. Purity – Cleans Up Facebook

Załóżmy jednak, że zamiast likwidować konto chcesz je po prostu nieco skastomizować.  Jeśli nie chce Ci się wszystkiego ustawiać samemu, zainstaluj plugin PURITY, który ułatwi Ci ustawienie twojego Fejsa według potrzeb. Sprawi on również, że twoja ściana przestanie przypominać spamowe śmietnisko. Plugin dedykowany jest właściwie do wszystkich popularnych przeglądarek internetowych.

http://www.fbpurity.com/

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz