Aplikacje na zrootowanego Androida – TOP 10

Aplikacje na zrootowanego Androida – TOP 10! To pierwszy temat po długiej przerwie na Dobogo.pl, dlatego chcemy, aby był wyjątkowy. Specjalnie dla ludzi, którzy root mają już za sobą, przygotowaliśmy programy, które usprawnią pracę z waszym telefonem, dzięki czemu smartfon będzie jeszcze bardziej użyteczny!

10. Greenify

Choć umieszczamy tą aplikację na 10 miejscu, z pewnością jest jedną z bardziej użytecznych! Czym jest Greenify? Programem, dzięki któremu twój telefon stanie się bardziej oszczędny. Greenify pozwala na uśpienie wybranych programów, np. tych działających w tle i zaprogramowanie na przyszłość, które z nich w stan uśpienia powinny trafić. Taka hibernacja pozwala zwiększyć czas pracy baterii i przyśpieszyć smartfona. Zrootowany android pozwala uaktywnić wszystkie funkcje programu. Oprócz ‚zamrażania’ aplikacji, można je również usuwać.

Greenify

9. Ram Booster

Znany z PC-ów program służy do optymalizacji procesów pamięci RAM naszego telefonu. Dzięki niemu, zarządzenie procesami RAM będzie bardziej wydajne, co ważne – jak mówi producent, nie jest to narzędzie do oczyszczania pamięci podręcznej! Tak czy inaczej, jeśli szybki Android jest dla ciebie ważny – instaluj Ram Boostera!

Ram Booster

8. ROM Toolbox Pro

Kiedy smartfon jest już zrootowany, warto by było panować nad tym, jakie ROM’y i aplikacje na nim lądują i mieć dostęp do innych z jednego miejsca. ROM Toolbox Pro umożliwia również tworzenie kopii zapasowych ROM-ów, instalację czcionek i o wiele, wiele więcej. Taki program – kombajn, polecam!

ROM Toolbar

7. System Tuner

Aplikacje na zrootowanego androida w pierwszej kolejności powinny przyśpieszać jego działanie. W takich momentach, oprócz już wymienionych apek, pojawia się właśnie darmowy System Tuner – który zawiera szereg opcji optymalizujących. Można nim monitorować działanie systemu, kontrolować działające w tle aplikacje, ingerować w pracę procesora, pamięci i wiele, wiele więcej rzeczy. Pobierz i sprawdź sam, co oferuje.

System Tunder

6. DroidWall – Android Firewall

Nieważne, co robisz na swoim Androidzie, ważne – żeby niechciane aplikacje nie przekazywały tych informacji dalej. Ten solidny firewall zadba, aby tak się stało – DroidWall nie dopuści do sytuacji, w której nieuprawnione programy wykorzystywałyby twoje połączenie sieciowe do wymiany danych. W razie potrzeby DroidWall udostępnia również całość logów do twojej dyspozycji.

DroidWall

5. Juice Defender Ultimate – link do wersji free

Dzięki Juice Defenderowi Ultimate, będziesz mógł ‚ochronić soczek’ swojego smartfona. Co to znaczy praktyce? Jeśli zaznajomisz się z jego obsługą, czas pracy baterii wydłuży się nawet o kilka godzin, co w momentach krytycznych (każdy ma swoje) jest bezcenne, a to wszystko dzięki wyłączeniu niepotrzebnych w danym czasie funkcji.

Juice Defender

4. DiskDigger

Nie wiem jak wy, ale mi zdarzyło się wiele razy skasować plik, który okazywał się dla mnie ważny. Jeśli to samo przydarzy się wam w trakcie pracy na swoim smartfonie, DiskDigger odzyska pozornie utracone dane, nawet jeśli znajdują się na sformatowanym dysku SD. Być może najbardziej pożyteczny program, jaki zdaży ci się użyć!

Disk Digger

3. Root Explorer

Wielką trójkę programów, które warto mieć po roocie, otwiera Root Explorer – który umożliwia przeglądanie plików ulokowanych na całym smartfonie i możliwość ingerencji w nie. Ten manadżer plików przez wielu znawców tematu jest uważany za MUST HAVE, głównie ze względu na swoją uniwersalność.

Root Explorer

2. SD Maid

Dyskowa pokojówka ze swoją szufelką okupuje 2-gie miejsce. SD Maid troszczy się oporządek na dysku twardym twojego smartfona, usunie zduplikowane pliki, dawno nie używane programy i pliki tymczasowe. Dodatkowo, wykazuje się dużym stopnie zautomatyzowania, więc nie musisz być w tym ekspertem!

SD Maid - root

SD Maid

1.Titanum Backup

Pierwsza pozycja to program dla użytkowników zarówno profesjonalnych, jak i tych stawiających pierwsze kroki w rootowanu smartfonów. Dzięki Titanum Backup możemy wykonać kopie zapasowe naszych ustawień, danych i programów. Zapisane ustawienia można przerzucić, na przykład na dysk SD – takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić dużo nerwów, potu, łez i pieniędzy w razie nieudanych ingerencji w oprogramowanie fabryczne telefonu i nie tylko.

Titanum Backup

Titanum Backup

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz