10 Projektów, które osiągnęły największy sukces na Kickstarterze

Kickstarter to platforma crowdfundingowa, czyli miejsce – gdzie można zdobyć pieniądze na rozruch swojego biznesu od ludzi, którym się ten pomysł spodoba. Idea jest świetna, a sam projekt przyczynił się do powstania wielu genialnych produktów i usług. Poniżej prezentujemy projekty i pomysły na biznes, które osiągnęły największe zainteresowanie wśród Kickstarterowiczów:

Oculus Rift: Step Into the Game

Oculus Rift: Step Into the Game

Oculus Rift: Step Into the GameOculus Rift to spełnienie marzeń każdego gracza. Dzięki Oculusowi będzie można przenieść się do wirtualnej rzeczywistości, czerpiąc z gier maksimum doznań. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i odpowiedzią na potrzeby graczy na całym świecie. Twórcy projektu zebrali prawie $2,5mln dolarów i już teraz wiadomo, że firma odpowiedzialna za Oculusa zostanie już niebawem w pełni oddana pod władanie Facebookowi za cenę ok.2 mld dolarów. Teoretycznie to dobre wieści – Zuckenberg obiecał fanom Oculusa cenę tak niską, jak to możliwe…

Homestuck Adventure Game

Homestuck   Adventure Game

Homestuck Adventure Game
Gry, wszędzie na Kickstarterze gry! Tak samo tym razem, Homestuck to gra przygodowa oparta na sieciowym projekcie Ms PaintAdventures. Z założenia jest to na wpół-animowany komiks internetowy, mający być swoistym eksperymentem – sieciowym tworem, który rozwija się razem z nią, dzięki aktywności użytkowników. Projekt posiadał licznych fanów, więc nic dziwnego, że dzięki Kickstarterowi udało się jego twórcom zebraćprawie $2,5mln dolarów.

Elite: Dangerous

Elite: Dangerous

Elite: Dangerous
Frontier Developments zaoferował graczom stworzenie najnowszej odsłony epickiej serii gier toczących się w przestrzeni kosmicznej „Elite” – jednej z najbardziej popularnych gier lat 80-ych. Był to pierwszy projekt oferujący otwarty świat w kosmosie i pełnych trzech wymiarach. Dzięki finansowaniu użytkowników Kickstartera zebrali na sequela £1,578,000, złożyło się na to 25,681 ‘backerów.

Wasteland 2

Wasteland 2

Wasteland 2
InXile Entertainment zebrała pieniądze na produkcję sequela popularnej,postapokaliptycznej gry rpg z 1988 roku, Wasteland – prawie 3mln dolarów. Gracze mają już możliwość zagrania w testową wersję gry, zdania co do jej jakości są mocno podzielone.

FORM 1: Drukarka 3D dla każdego

FORM 1: Drukarka 3D dla każdego

FORM 1: Drukarka 3D dla każdego
Dziś na topie są tematy mówiące o możliwościach drukarek 3D i nie bez przyczyny, są to urządzenia mogące zrewolucjonizować wiele branż. Kiedy pojawiły się informacje na temat kosztów zakupu takiej drukarki, okazało się , że przerastają one możliwości finansowe przeciętnego zjadacza chleba. Niedługo później, na rynek trafiły low-endowe drukarki 3D, oferujące w zamian słabą jakość drukowanych przedmiotów. Firma Formlabs postanowiła zmienić tą zależność i pokazać, że profesjonalny produkt można zaoferować w równie dobrej – przyzwoitej cenie. Prezentując swój pomysł na Kickstarterze – twórcy zebrali prawie 3mln dolarów.

Double Fine adventure

Double Fine adventure

Double Fine adventure
Kolejna gra komputerowa – tym razem (o dziwo) chodzi o przygodową grę dla dorosłych w stylu point and click – Double Fine Adventure. Ekipa Double Fine and 2 Player Productions która z mottem na ustach „Wielkie gry potrzebują wielkich pieniędzy” zdobyła serce ‘backerów’, do dziś przeciera oczy ze zdumienia. Tak jak w poprzednich przypadkach, zainteresowanie graczy było o wiele większe niż spodziewali się twórcy – zebrano ponad 3,3 miliona dolarów, podczas gdy prosili o wsparcie w wysokości $400,000.

Reaper Miniatures Bones:An Evolving of Gaming Miniatures

Reaper Miniatures Bones:An Evolving of Gaming Miniatures

Reaper Miniatures Bones:An Evolving of Gaming Miniatures
Tym razem zadziwiająco dużo gotówki zebrał projekt oferujący figurki do gry z serii Bones.Po pierwszej emisji figurek fanatycy planszówek oszaleli na ich punkcie i popyt na nowe produkty wystrzelił w górę. Dzięki temu, kolejny pomysł Reaper Miniatures zebrał prawie 3,5 miliona dolarów, co patrząc przez pryzmat ich oczekiwań – $30.000 dolarów, jest imponujące.

Project Eternity

Project Eternity

Project Eternity
Project Eternity to gra rpg studia Obsidian Entertainment, szanowanego w środowisku wydawcy takich tytułów jak Neverwinter Nights czy Dungeon Siege. Nic dziwnego, że Kickstarterowe środowisko graczy stanęło na wysokości zadania i szybko z ich kieszeni wysypała się ładna sumka – prawie 4 miliony dolarów.Dzięki temu twórcy mogą spokojnie zająć się produkcją bez obawy o brak środków na opłacenie pracowników czy reklamę. W sumie, na Project Eternity złożyło się ponad 73.000 ‘backerów’, stanowczo przebijając oczekiwania producenta, które wynosiły $1,100,000 potrzebne na stworzenie gry.

Ouya

 Ouya

Ouya
Twórcy konsoli zebrali w sumie 8,596,474 dolarów i można śmiało powiedzieć, że ich pomysł przypadł użytkownikom Kickstartera do gustu. Ouya to budżetowa konsola podpinana do telewizora, wyposażona w system android i zamknięta w stylowej – minimalistycznej obudowie. Teoretycznie gry na Ouya są darmowe, w praktyce część jest darmowa, a resztę można za darmo przetestować. Twórcy konsoli celowali w zebranie 950.000 dolarów – jednak reakcja użytkowników Kickstartera przebiła ich najśmielsze oczekiwania. Zdania co do tego, ile faktycznie konsola jest warta – są mocno podzielone.

Pebble

Pebble

Pebble
Pebble to E-Watch będący zegarkiem XXI wieku pełną gębąPrekursor dzisiejszych smart watch’y., oferuje obsługę aplikacji android oraz Apple, komunikuje się ze sprzętem i informuje użytkownika o nadchodzących połączeniach, przychodzących mailach etc. Początkowo twórcy potrzebowali na realizację projektu $100.000, odzew był o wiele większy – zebrano ponad $10mln dolarów czyniąc Pebble projektem, który osiągnął największy sukces na Kickstarterze.

Dalej bez pomysłu na własny biznes – sprawdź pomysły na biznes w 2015 roku!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz